Battal, rektörlük adaylığını açıkladı

Battal, rektörlük adaylığını açıkladı
Battal, rektörlük adaylığını açıkladı
VAN (AA) - Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal, yapılacak rektörlük seçimlerinde tekrar aday olacağını açıkladı.Battal,...

VAN (AA) -  Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal, yapılacak rektörlük seçimlerinde tekrar aday olacağını açıkladı.

Battal, yaptığı yazılı açıklamada, rektörlüğü döneminde üniversitede birçok projeyi hayata geçirdiğini, ikinci döneminde de yeni projelerle üniversiteyi daha güzel yerlere taşımak için atılımlara devam edeceğini bildirdi.

YYÜ'de 26 yılını doldurduğuna dikkati çeken Battal, iki büyük depreme rağmen görev yaptığı 4 yıllık süre içerisinde üniversitenin hem akademik hem de alt yapı anlamında yüzde 70 ile yüzde 400 arasında büyüme sağladığını vurguladı.

Battal, ikinci dönemde yeni projelerle YYÜ'yü  Türkiye 'de en iyi ilk 10 üniversite arasına sokmayı hedeflediğine yer verdiği açıklamasında, "Yapılacak seçimlerin akademik camiaya, üniversiteye, Van'a ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum" ifadelerine yer verdi.