Belediye ekipleri, Kobanili ailelerin sorunlarını dinledi

Belediye ekipleri, Kobanili ailelerin sorunlarını dinledi
Belediye ekipleri, Kobanili ailelerin sorunlarını dinledi
- Van Büyükşehir Belediyesi bünyesinde kurulan "Rojava ile Dayanışma Koordinasyonu Kurulu" ile Sosyal İşler Daire Başkanlığı çalışanları, Özalp yolu üzerinde bulunan prefabrik evlere yerleştirilen Kobanili aileleri ziyaret etti

VAN (AA) - Van Büyükşehir Belediyesi bünyesinde kurulan "Rojava ile Dayanışma Koordinasyonu Kurulu" ile Sosyal İşler Daire Başkanlığı çalışanları, Özalp yolu üzerinde bulunan prefabrik evlere yerleştirilen Kobanili aileleri ziyaret etti.

Kobani'de yaşanan sorunlar nedeniyle yurtlarını terk ederek Suruç'a yerleşen ancak yaşadıkları zor şartlar nedeniyle Van Büyükşehir Belediyesi Sosyal İşler Daire Başkanlığı tarafından Suruç'tan Van'a getirilen aileler, Van Büyükşehir Belediyesi'ne ait prefabrik evlere yerleştirildi.

Tüm giderleri belediye tarafından karşılanan, Sağlık Emekçileri Sendikası Van Şubesi'nin de sağlık hizmeti verdiği Kobanili aileleri ziyaret eden Rojava ile Dayanışma Koordinasyon Kurulu sözcüsü Nurhayat Çelik ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı personelleri, ailelerin sorunlarını dinledi.

Ziyaret sonrası açıklamada bulunan Çelik, Suriye 'de yaşanan savaş sonrası Kobani'yi terk ederek Van'a yerleşen 32 ailenin bulunduğunu, bazı ailelerin belediyeye ait prefabriklerde, diğer ailelerin ise mahallerde bulunan evlere yerleştirildiğini söyledi.

Ailelerin tüm ihtiyaçlarının karşılandığını dile getiren Çelik, "Bu ailelerimizin bütün temel ve yaşamsal ihtiyaçları, şu an karşılanmış durumda. Bu ailelerimizin gerek sağlık gerekse de diğer tüm ihtiyaçları daire başkanlığımız üzerinden yapılmaktadır. Aileleri ziyaret ederek sorunlarını dinledik ve çalışmaları inceledik" dedi.