Belediyenin alt ve üst yapı çalışmaları

Belediyenin alt ve üst yapı çalışmaları
Belediyenin alt ve üst yapı çalışmaları
- Van Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı, kent merkezindeki birçok yolda asfalt çalışmasının yanı sıra köprü yapımı ve refüj onarım işlerini de sürdürüyor

VAN (AA) - Van Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı, kent merkezinde alt ve üst yapı çalışmalarına devam ediyor.

Ezberciler İş Merkezi önü, Sebze Hali ve Cumhuriyet Caddesi'nin tamamına beton asfalt döken yol yapım ekipleri, refüjlerde ise onarım çalışması yaptı.

Van'da meydana gelen depremlerin ardından yıkılan Yüzüncü Yıl Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi alanında çalışma yapan ekipler, Serdan Sokağa yeni yol açarak, sokağı Kazım Karabekir Caddesi'ne bağladı.

Sokakta, 6 kilometrelik yol çalışması yapan ekipler, çalışmaların hafta sonuna kadar tamamlanacağını bildirdi. 

Daha önce İl Özel İdare bünyesinde bulunan görev ve sorumlulukları devralan Fen İşleri Daire Başkanlığı Yapı İşleri ve Sanat Yapıları Şube Müdürlüğü ekipleri, ilçe ve mahallerden gelen talepler üzerine köprü çalışmalasına da başladı. 

Muradiye ilçesine bağlı Sarımehmet ve Çakmak mahalleri arasında bulunan dere yatağı üzerine yeni köprü inşa eden belediye ekipleri, Çakmak, Akçaçay ve Dağdevran mahallelerine 3 yeni köprü yaptırarak hizmete açtı.