Büyük Önder Atatürk'ü anıyoruz

Büyük Önder Atatürk'ü anıyoruz
Büyük Önder Atatürk'ü anıyoruz
- Van'da anma töreni düzenlendi

VAN (AA) - Büyük Önder Mustafa Kemal  Atatürk , ebediyete intikalinin 76'ncı yıl dönümünde Van'da törenle anıldı.

Valilik bahçesindeki Atatürk Anıtı önünde düzenlenen tören, Valilik, Garnizon Komutanlığı, Büyükşehir Belediye Başkanlığı çelenklerinin sunulmasıyla başladı.

Valilik önündeki tören, saatlerin 09.05'i gösterdiği sırada 2 dakikalık saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı'nın okunmasıyla sona erdi.

Daha sonra Kültür Müdürlüğü Etkinlik Çadırı'nda devam eden törende, Mezut Özata Anadolu Lisesi öğrencileri günün anlam ve önemini belirten şiirler okudu.

Jandarma Asayiş Kolordu Komutanlığı'nda görevli Binbaşı Mehmet Çoruh silahlı kuvvetler adına günün anlam ve önemini belirten konuşma yaptı. Ardından Mesut Özata Anadolu Lisesi öğretmenleri de Atatürk'ün eğitimci yönünü anlattı.

Yüzüncü Yıl Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölümü öğrencileriyle, Kolordu Komutanlığı Bandosu tarafından Atatürk'ün sevdiği şarkıların seslendirildiği programda, Edremit, İpekyolu ve Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. 

Tören, Mesut Özata Anadolu Lisesi öğrencilerinin gösterileriyle sona erdi.

Programa, Van Valisi Aydın Nezih Doğan, Jandarma Asayiş Kolordu Komutanı Korgeneral Abdullah Barutçu, YYÜ Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal, kurum amirleri, askeri erkan, öğretmen ve öğrenciler katıldı.