Çaldıran'ın "Gözde" öğretmeni

Çaldıran'ın "Gözde" öğretmeni
Çaldıran'ın "Gözde" öğretmeni
- Van'ın İran sınırındaki Çaldıran ilçesinde iki ay önce göreve başlayan Gözde öğretmen, yaptığı yardım çağrılarıyla kısa sürede öğrencilerine onlarca koli kırtasiye malzemesi ve oyuncak gelmesini sağladı

VAN (AA) - SITKI YILDIZ-SERACETTİN SEÇKİN - Van'ın Çaldıran ilçesinde görev yapan anasınıfı öğretmeni Gözde Bulut, öğrencilerine sunduğu katkıyla adından söz ettiriyor.

Hava sıcaklığının kış mevsiminde sıfırın altında 35 dereceye kadar düştüğü Van'ın Çaldıran ilçesinde görev yapan yüzlerce öğretmenden yalnızca biri Bursalı Gözde Bulut...

Milli Eğitim Bakanlığı'nca yapılan son atamayla ilçenin İran sınırındaki Aşağı Dikmen Mahallesi'nde bulunan okulda görevlendirilen anasınıfı öğretmeni Bulut, öğretmen olan anne ve babasından kazandığı tecrübeyle görevini en iyi şekilde yapmanın çabasını gösteriyor.

Okul öncesi eğitim ile öğrencilerine uzun soluklu yolda ilk adımı atmayı öğretmenin mutluluğunu yaşayan Gözde Bulut, öğrencilerin yarınlara umutla bakması için uğraş veriyor.

Görevinde henüz iki aylık bir zaman geçmesine rağmen gerek öğrencileri gerekse velilerle güzel bir iletişim kuran Gözde öğretmen, anne ve babasının yanı sıra arkadaşları, öğretmenleri ve doğup büyüdüğü yer olan Bursa'dan sağladığı desteklerle de ilçe halkının takdirini topluyor.

Kısa zamanda aldığı uzun yolu AA muhabirine anlatan Gözde Bulut, atamasının, tahmin edemeyeceği kadar uzak bir yere çıktığını ancak anne ve babasının görevi nedeniyle bölgeyi tanımanın avantajına sahip olduğunu söyledi.

Doğuya ataması yapılan birçok meslektaşının ilk etapta yaşadığı korkulara sahip olmadan Çaldıran'a geldiğini vurgulayan Bulut, misafirperver insanların bulunduğu bölgede, tek amacının öğrencilerine iyi bir eğitim vermek ve onları geleceğe hazırlamak olduğunu ifade etti.

Bulut, okula ilk geldiğinde sınıfta hiçbir malzemenin olmadığını bildirerek, "Annem ve babam başta olmak üzere tüm çevreme okulumuza yardım yapılması çağrısında bulundum. Bize sunulan destekle de şimdi öğrencilerimizle beraber çok güzel zaman geçiriyoruz. Çocuklar da çok mutlu oldu ve onları mutlu etmeye devam edeceğiz" dedi.

Gönderilen oyuncaklardan bir kısmını çocuklara dağıtan Bulut, sınıfındaki birçok öğrencinin, hayatında ilk kez oyuncak sahibi olduğunu ve bunun mutluluğunu yaşadığını dile getirdi.

Bulut, öğrencileriyle kısa bir süre geçirmelerine rağmen sınıfta karşılıklı bir memnuniyetin söz konusu olduğunu bildirerek, "Çaldıran'ı çok daha küçük bir yer olarak biliyordum ama buraya geldikten sonra her türlü imkanın olduğunu gördüm. Tabii ki yaşadığımız yerden böyle bir yere geldiğinizde biraz zorluk çekiyorsunuz. Fakat zamanla buna da alışıyorsunuz" ifadelerini kullandı.