Caminin açılışı mevlitle yapıldı

Caminin açılışı mevlitle yapıldı
Caminin açılışı mevlitle yapıldı
- Van'ın Edremit ilçesine bağlı Köprüler Mahallesi'nde yaşayan vatandaşlar, mahalledeki caminin açılışını mevlit programıyla yaptı

VAN (AA) - Edremit ilçesi Köprüler Mahallesi'ne kısa süre önce inşa edilen cami , mahalle halkının dayanışmasıyla ibadete hazır hale getirildi.

Edremit ilçesine bağlı 150 haneli Köprüler Mahallesi'nde yaşayan vatandaşlar, mahallelerinde 9 ayda inşa ettikleri caminin açılışını da el birliğiyle yaptı.

Caminin ilk namazını da birlikte kılan mahalleliler, yatsı namazının ardından düzenledikleri mevlit programına çok sayıda vatandaş davet etti.  

Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda konuşan İl Müftü Yardımcısı Abdullah Sağır, camilerin dinin sembolü ve bir memleketin şiarı olduğunu belirtti.

Mahallenin eski camisinin kentte meydana gelen depremlerde hasar gördüğünü bildiğinden dolayı yeni caminin çok gerekli olduğunu ifade eden Sağır, "Cami için emek ve veren ve hayırda bulunan bütün hayırseverleri tebrik ediyorum. Kısa zamanda güzel ve sağlam bir cami yaptınız. Rabbim bunun mükafatını hem ahirette hem de dünyada kat kat verecektir" diye konuştu.

Okunan mevlitin ardından programa katılan Tuşba İlçe Müftüsü Zahit Demirel'in dualarıyla cami açılışı gerçekleşti.

Mahalle gençleri ise hayırseverlerden toplanan yardımlarla davetlilere ikramda bulundu.


  ETİKETLER:

  Van

  ,

  Kur'an-ı Kerim

  ,

  Cami

  ,

  ilçe