Çataklı çocuklardan TEGV atölyesine ilgi

Çataklı çocuklardan TEGV atölyesine ilgi
Çataklı çocuklardan TEGV atölyesine ilgi
VAN (AA) - Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) Çatak İlçe Biriminde öğrenim gören çocuklar, Düşler Atölyesi etkinliğine büyük ilgi...

VAN (AA) - Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) Çatak İlçe Biriminde öğrenim gören çocuklar, Düşler Atölyesi etkinliğine büyük ilgi gösteriyor.

TEGV Çatak Birim Sorumlusu Gülay Aras, etkinlik ile ilgili yaptığı açıklamada, birimde öğrenim gören çocukların Düşler Atölyesi etkinliğine büyük ilgi gösterdiğini ifade etti.

Aras, çocukların, düşlerindekini yaratıcılıklarıyla çizip boyadığını ve yaptıkları çalışmalarla hem el becerilerini geliştirdiklerini hem de renkleri tanıma fırsatını yakaladığını söyledi.

Çocukların eğlenirken öğrenmenin mutluluğunu yaşadığını belirten Aras, "Çocukların düşlerindeki tüm dünyayı yansıtabilecekleri çeşitli malzemeler ve müzik eşliğinde resimler yapabilecekleri bir atölye ortamı oluşturduk. Boyaları kendileri yapıp, ressam ve heykel tıraşları tanıyorlar. Ayrıca ebru ve strafor baskı gibi çalışmalar yapıp, renklerin sihirli dünyasını tanımaya başlıyorlar" dedi.


  ETİKETLER:

  Van

  ,

  Türkiye

  ,

  Müzik

  ,

  ilçe

  ,

  eğitim