Çatak'ta açılan bağlama kursu ilgi görüyor

Çatak'ta açılan bağlama kursu ilgi görüyor
Çatak'ta açılan bağlama kursu ilgi görüyor
VAN (AA) - Çatak Milli Eğitim Müdürü M. Salih Taş, ilçede açılan bağlama kursunu ziyaret etti.Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü'nce açılan bağlama...

VAN (AA) - Çatak Milli Eğitim Müdürü M. Salih Taş, ilçede açılan bağlama kursunu ziyaret etti.

Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü'nce açılan bağlama kursundaki kursiyerlerle bir süre sohbet eden Taş, kurstaki çalışmaların gayet iyi olduğunu söyledi.

İlçede sosyal yaşamın yok denilecek düzeyde olduğunu ifade eden Taş, "Vatandaşların mesai dışında kahvehanelere gideceğine, açtığımız bu kurslara katılmalarını istiyoruz. Kursa olan yoğun ilgi bizi sevindiriyor. Emeklerinden dolayı Halk Eğitim Merkezi Müdürü Erkan Manto'ya ve müzik öğretmeni İlhan Ucek'e teşekkür ediyorum. Kursiyerlere de başarılar diliyorum" dedi.

Atatürk İlköğretim Okulu müzik öğretmeni ve bağlama kurs hocası İlhan Ucek ise kursun yoğun ilgi gördüğünü ve bu nedenle kursiyerleri 2 gruba ayırdığını belirtti.

Ucek, "Birinci gurupta 24 kişi var. Her meslekten kursiyerimiz olduğu için derslerimizi hafta içi her gün akşam 17.30-19.30 saatleri arasında işliyoruz. Kurs sonunda ilçe halkına güzel bir müzik dinletisi yaşatmayı hedefliyoruz" diye konuştu.

Kursiyerlerden Ersin Yeşiltaş da ise köyde öğretmen olduğunu ve müziğe büyük bir ilgi duyduğu için bu kursa katıldığını bildirdi.

Yeşiltaş, "Müziğe ilgim olduğundan dolayı hem söylemeyi hem de çalmayı çok seviyorum. Amatör olarak gitar çalıyorum. Bağlama kursunun açıldığını duyunca çok sevindim. Kursa kaydımı yaptırdım. Kursta çok güzel bir ortam var. Hem eğleniyorum hem de bağlama öğreniyoruz. İnsan mutlaka hayatında bir enstrümanla tanışmalı" ifadesini kullandı.