Çatak'ta, "Kanispi Ceviz Bal ve Alabalık Doğa Festivali"

Çatak'ta, "Kanispi Ceviz Bal ve Alabalık Doğa Festivali"
Çatak'ta, "Kanispi Ceviz Bal ve Alabalık Doğa Festivali"
VAN (AA) - Çatak Belediye Başkanı Celalettin Bartu, Başkan Yardımcıları Evin Keve ve Turgut Babur ile pazar günü "Kanispi Ceviz Bal ve Alabalık Doğa...

VAN (AA) - Çatak Belediye Başkanı Celalettin Bartu, Başkan Yardımcıları Evin Keve ve Turgut Babur ile pazar günü "Kanispi Ceviz Bal ve Alabalık Doğa Festivali" hazırlık çalışmalarını yerinde inceledi.

İncelemenin ardından açıklama yapan Bartu, insanların ilçede doğal güzelliğe sahip Kanispi Şelalesi'nin kaynağını merak ettiklerini söyledi.

İnsanların şelalenin kaynağı gidebilmek için çıktıkları yolda sıkıntı yaşadığını ifade eden Bartu, şöyle konuştu:

"Ama buraya bu yıl festival öncesi, doğallığı bozmayacak şekilde taşlarla 350 metre uzunluğunda merdiven yaptırdık. Festival hazırlıklarımız devam ediyor. Festival için kapsamlı çalışmalarda bulunduk. Festivale 10 bin kişinin katılmasını bekliyoruz. Festivalde Rojda, Bülent Turan ve yerel sanatçılar verecek. Halkoyunları ve rafting gösterisi sunulacak. Ayrıca dengbejler de konser verecek. Sabah başlayacak festivalimiz 23.00'te son bulacak. İl merkezinden festivale katılmak isteyenler için de pazar günü Van Kız Meslek Lisesi önünden saat 07.30 ile 10.00 saatleri arasında otobüslerimiz ücretsiz sefer yapacak. Tüm halkımız festivale davetlidir."


  ETİKETLER:

  Van

  ,

  Belediye

  ,

  Sabah

  ,

  Kız

  ,

  Pazar

  ,

  doğa

  ,

  başkan

  ,

  Konser

  ,

  açıklama