Çatak'ta öğrencilere kitap dağıtıldı

Çatak'ta öğrencilere kitap dağıtıldı
Çatak'ta öğrencilere kitap dağıtıldı
VAN (AA) - Çatak Kaymakamlığı ve İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünce açılan Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) ve Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS)...

VAN (AA) - Çatak Kaymakamlığı ve İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünce açılan Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) ve Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) kurslarına katılan 40 öğrenciye, yardımcı ders kitapları dağıtıldı.

Açılan kursları ziyaret ederek öğrencilere yardımcı ders kitapları ve test soruları dağıtan Çatak Kaymakamı Hacı Asım Akgül, geleceğin teminatı gençlerin daha iyi bir eğitim alması için kaynak kitaplar ile test alımı yaptıklarını söyledi.

Öğrencilere tavsiyelerde bulunarak daha fazla ders çalışmalarını isteyen Akgül, "Sınavlardan korkmayın. Bugün burada gördüğünüz ve işlediğiniz ders ve testlerden farklı bir şey olmayacak. Derslerinize bir plan dahilinde çalışın. Kesinlikle heyecan yapmayın. Dediklerimi uygularsanız kesinlikle hedefinize ulaşırsınız. Sizi sınava kadar ara sıra ziyaret edeceğim" dedi.

Çatak Halk Eğitim Merkezi Müdürü Erkan Manto ise kendilerinden yardımlarını esirgemeyen Kaymakam Akgül'e, Milli Eğitim Müdürü M. Salih Taş ve Şube Müdürü Şükriye Ersariya teşekkür etti.