Çevik Kuvvet Şube Müdürü, yüzüne isabet eden taşla yaralandı

Çevik Kuvvet Şube Müdürü, yüzüne isabet eden taşla yaralandı
Çevik Kuvvet Şube Müdürü, yüzüne isabet eden taşla yaralandı
- Van'da nevruz kutlaması sonrasında çıkan gerginlikte, bir anne ve çocuğunu güvenli bölgeye götürmek isteyen İl Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Şube Müdürü Arif Gürcan, yüzüne taş isabet etmesi sonucu yaralandı

VAN (AA) - Van  Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Şube Müdürü Arif Gürcan, nevruz kutlaması sonrası çıkan gerginlikte, göstericilerin attığı taşın yüzüne isabet etmesi sonucu yaralandı. 

Van Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, yüzleri maskeli bir grup göstericinin, nevruz kutlaması sonrasında,  güvenlik önlemi alan polislere taşla saldırdığı belirtildi.

Gerginlik sırasında güvenlik güçleri ile göstericiler arasında kalan bir anne ve çocuğunu bölgeden uzaklaştırmak isteyen Gürcan'ın yüzüne, göstericilerin attığı taşın isabet ettiği ifade edilen açıklamada, şu bilgilere yer verildi.

"Gürcan, burnuna taş isabet etmesine rağmen, çevik kuvvet ekiplerinin kullandığı kalkanla anne ve çocuğunu güvenli bölgeye getirmeyi başardı. Yaralanan Gürcan, olay yerine çağrılan ambulansla Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi altına alındı. Gürcan'ın, burnunda kırıkların olduğu tespit edildi. Gürcan'ın, hastanede tedavisi devam ediyor."