Cumhuriyet Bayramı kutlanıyor

Cumhuriyet Bayramı kutlanıyor
Cumhuriyet Bayramı kutlanıyor
VAN (AA) - 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, Çatak ilçesinde törenle kutlandı.İlçedeki tören Çatak Yatılı Bölge Okulu bahçesinde düzenlendi. Saygı duruşu...

VAN (AA) - 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, Çatak ilçesinde törenle kutlandı.

İlçedeki tören Çatak Yatılı Bölge Okulu bahçesinde düzenlendi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan törende, İlçe Kaymakamı Hacı Asım Akgül, Garnizon Komutanı Yüzbaşı Umut Düzerdik öğrenci ve vatandaşların bayramını kutladı.

Programda günün anlam ve önemini belirten konuşmayı  yapan Akgül, Cumhuriyet Bayramı'nı büyük coşku ve sevinçle kutladıklarını söyledi.

Akgül, "Gençlerimizin bu anlayış içerisinde hareket ederek, 92. yılını kutladığımız bu günde kendilerine emanet edilen cumhuriyete, sahip çıkacağına inanıyor, tüm şehit ve gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyor, Cumhuriyet Bayramınızı kutluyorum" dedi.

Öğrencilerin şiir okuması ve halk oyunları gösterilerinin ardından resmi geçit töreni ile program sona erdi.

Kutlamalara Kaymakam Akgül, Garnizon Komutanı Yüzbaşı Düzerdik, Cumhuriyet Savcısı İsmet Tan, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Kaydım, kurum amirleri, siyasi parti temsilcileri, vatandaş ve öğrenciler katıldı.