Doğu Anadolu ile Doğu Karadeniz bölgelerinde elektrik kesintisi

Doğu Anadolu ile Doğu Karadeniz bölgelerinde elektrik kesintisi
Doğu Anadolu ile Doğu Karadeniz bölgelerinde elektrik kesintisi
VAN (AA) - Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi'nin (TEİAŞ) Erzurum'daki iletim hattında meydana gelen arıza nedeniyle, Erzurum, Iğdır, Ardahan,...

VAN (AA) -  Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi'nin (TEİAŞ) Erzurum'daki iletim hattında meydana gelen arıza nedeniyle, Erzurum, Iğdır, Ardahan, Van ve Ağrı'da elektrik kesinti yaşandı.

Edinilen bilgiye göre, TEİAŞ 17. Bölge Müdürlüğü sorumluluk alanındaki iletim hattında meydana gelen arıza nedeniyle Doğu Anadolu ile Doğu Karadeniz bölgelerini kapsayan elektrik kesintisi yaşandı.

Erzurum, Iğdır, Ardahan, Ağrı ile Van'ın bu hat üzerinden beslenen yerleşim birimlerinde elektrik kesintisi yaşanırken, Van'ın İran hattından beslenen bölgeleri ile Hakkari, Bitlis ve Muş illerinde ise elektrik kesintisi yaşanmadı. 

Ekiplerin arızayı giderme çalışmaları sonucunda Erzurum ve Ardahan'a enerji verildiği, hat üzerindeki diğer bölgelere de elektrik sağlanması için çalışmaların sürdürüldüğü öğrenildi.  

Konuya ilişkin açıklama yapan Aras EDAŞ Ardahan İl Müdürü Meryem Akpınar, elektrik kesintinin Doğu Anadolu ile Karadeniz bölgelerini kapsadığını belirterek, "TEİAŞ'tan kaynaklanan bir durum. Merkezi bir sistem sorunu. Henüz net bilgiye sahip değiliz" diye konuştu.