Doğu'da kış

Doğu'da kış
Doğu'da kış
- Doğu Anadolu Bölgesi'nde etkili olan kar yağışı nedeniyle Erzurum, Van, Bitlis ve Muş'ta 193 köy, mezra, kom ve mahalle yolu halen ulaşıma kapalı bulunuyor

VAN  (AA) - Doğu Anadolu Bölgesi'nde önceki gün etkili olan kar yağışı nedeniyle Erzurum, Van, Ağrı, Bitlis ve Muş'ta 193 köy, mezra, kom ve mahalleyle ulaşım sağlanamıyor.

Van  Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamada, kentte önceki gün etkili olan kar yağışı nedeniyle 25 mahalle ve 39 kom yolunun halen ulaşıma kapalı olduğu bildirildi.

Dün itibarıyla 373 olan kapalı yol sayısının, ekiplerin hummalı çalışması sonucu 64'e düştüğü belirtilirken, geriye kalan yolların da açılması için karla mücadele ekiplerinin yol açma çalışmalarını aralıksız sürdürdüğü ifade edildi.

- Erzurum, Muş, Bitlis

Kar ve tipi yüzünden 23 mahalleyle ulaşımın sağlanamadığı Erzurum'da, Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı'na bağlı ekipler, kapanan yollarda çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Muş'ta kar yağışı nedeniyle kent merkezi ve ilçelere bağlı 63 köy yolu ulaşıma kapanırken, İl Özel İdaresi karla mücadele ekiplerinin kapalı köy yollarında çalışmalarını sürdürdüğü ifade edildi.

Kar yağışı nedeniyle 43 köyle ulaşımın sağlanamadığı Bitlis'te de karla mücadele ekiplerinin kapalı köy yollarında başlattığı çalışmalar sürüyor.


  ETİKETLER:

  Van

  ,

  Ağrı

  ,

  Anadolu

  ,

  Ulaşım

  ,

  Daire

  ,

  Köy

  ,

  Büyükşehir

  ,

  kar

  ,

  kent