Dünya Dağ Koşusu Kupası

Dünya Dağ Koşusu Kupası
Dünya Dağ Koşusu Kupası
VAN (AA) - Bulgaristan'ın Smolen kentinde düzenlenen WMRA Dünya Dağ Koşusu Kupası'nda, Vanlı sporcu Bahar Atalay dünya şampiyonu oldu.Gençlik...

VAN (AA) - Bulgaristan'ın Smolen kentinde düzenlenen WMRA Dünya Dağ Koşusu Kupası'nda, Vanlı sporcu Bahar Atalay dünya şampiyonu oldu.

Gençlik Hizmeletleri ve Spor İl Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, 27 Haziran'da Bulgaristan'da yapılan WMRA Dünya Dağ Koşusu Kupasında Yıldız Kız Milli Takımı adına yarışan Vanlı atlet Atalay'ın büyük bir başarıya imza attığı belirtildi.

Yıldız Kız Milli Takımı'nın takım halinde, Atalay'ın ise ferdi olarak dünya şampiyonu olduğu yarışmada, Yıldız Erkek Takımı'nın da dünya ikincisi olduğu vurgulanan açıklamada, Vanlı atlet Atalay'ın 3,6 Yıldız Kızlar Yarışında 18,50'lik derece ile birinci olduğu kaydedildi.

Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç ise sporcularının son günlerde Balkan, Avrupa ve Dünya şampiyonalarında üst üste çeşitli dereceler elde ettiğini anımsatarak, "Son olarak bu büyük başarıya imza atan Bahar kızımızı ve antrenörü İzzet Batmaz'ı tebrik ediyorum" ifadesini kullandı.


  ETİKETLER:

  Dünya

  ,

  Van

  ,

  Bulgaristan

  ,

  spor

  ,

  Erkek

  ,

  Kız

  ,

  Avrupa

  ,

  derece

  ,

  İnanç