Dünya Gönüllüler Günü

Dünya Gönüllüler Günü
Dünya Gönüllüler Günü
VAN (AA) - Türkiye Eğitim Gönüllüleri (TEGV) Van Feyyaz Tokar Eğitim Parkı, Dünya Gönüllüler Günü dolayısıyla bir gece düzenledi.Eğitim parkında...

VAN (AA) - Türkiye Eğitim Gönüllüleri (TEGV) Van Feyyaz Tokar Eğitim Parkı, Dünya Gönüllüler Günü dolayısıyla bir gece düzenledi.

Eğitim parkında düzenlenen gecede konuşan Park Müdürü Rezzan Bayram, gönüllülüğün dünyadaki en kıymetli yaklaşımlardan biri olduğunu belirtti.

Bayram, insanların toplumlarda tespit ettikleri sorunlara çözüm bulabilmek, farkındalık yaratabilmek için yaptıkları çalışmaların da gönüllülük çalışmaları olduğunu ifade etti.

Gönüllü çalışmanın dünyanın her tarafından çok yaygın olduğunu ve takdir edildiğini aktaran Bayram, "Bu yüzden Birleşmiş Milletler 1985 yılında 5 Aralık'ı Dünya Gönüllüler Günü olarak kabul etmiş ve ilan etmiştir. Gönüllülük bilinç düzeyinin üst düzeylerde olmasıyla başlayan yaklaşımlardır. Bu yüzden gelişmiş ülkelerde bir kişi üç veya dört sivil toplum örgütüne üyeyken daha az gelişmiş ülkelerde ise alt düzeylerdedir. TEGV bünyesindeki gönüllülerimiz de yaptıkları çalışmalarla birçok çocuğumuzun hayatına, onların geleceğini şimdiden kurguluyorsunuz. Burada yapılan çalışmalar gerçekten çok anlamlı ve kutsal çalışmalar. Bu yüzden hepinizin yüreğine, emeğine sağlık diyorum" diye konuştu.

Konuşmaların ardından birlikte yemek yiyen gönüllüler, daha sonara canlı müzik eşliğinde eğlenerek güzel bir gece geçirdi.