Dünya Gönüllüler Günü

Dünya Gönüllüler Günü
Dünya Gönüllüler Günü
VAN (AA) - TEGV Muradiye Öğrenim Birimi, Dünya Gönüllüler Günü'nü kutladı.Muradiye Öğretmenevi lokalinde düzenlenen kutlamada konuşan TEGV Muradiye...

VAN (AA) - TEGV Muradiye Öğrenim Birimi, Dünya Gönüllüler Günü'nü kutladı.

Muradiye Öğretmenevi lokalinde düzenlenen kutlamada konuşan TEGV Muradiye Öğrenim Birimi Sorumlusu Buket Müjde, 5 Aralık tarihinin her yıl Dünya Gönüllüler Günü olarak kutlandığını anımsattı.

Gönüllülüğün tanıtılması, yaygınlaştırılması, desteklenmesi, teşvik edilmesi amacıyla kutlama programı düzenlediklerini aktaran Müjde, "Böylece, bireyleri yaşadıkları topluma karşı daha sorumlu olmaya, bir arada hareket etmeye ve gönüllü olmaya yönlendirmek için bilgi ve tecrübelerin paylaşıldığı, gönüllü çalışmaların teşvik ve takdir edildiği çeşitli etkinlikler ve kutlamalar yapılmaktadır. Bu vesile ile Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı Muradiye Öğrenim Birimi olarak gönüllülerimiz, destekçilerimiz ile beraber Muradiye Öğretmenevi'nde 40 gönüllünün katılımı ile Dünya Gönüllüler Günü'nü kutladık" diye konuştu.

Kutlama, fotoğrafların olduğu video gösterimi, toplu pasta kesimi, gitar dinletisi, kareoke, halay ve müzik dinletisiyle tamamladı.