Eciş'te, kick boks sporcuları kuşak yükseltti

Eciş'te, kick boks sporcuları kuşak yükseltti
Eciş'te, kick boks sporcuları kuşak yükseltti
VAN (AA) - Erciş Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü bünyesinde kick boks eğitimi alan sporcular arasında kuşak sınavı yapıldı.Gençlik...

VAN (AA) -  Erciş Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü bünyesinde kick boks eğitimi alan sporcular arasında kuşak sınavı yapıldı.

Gençlik Hizmetleri Spor Salonu'nda düzenlenen kuşak sınavı öncesi konuşan İlçe Kaymakamı Mehmet Şirin Yaşar, sporun sadece kazanmak veya şampiyonluk yaşamak anlamına gelmediğini söyledi.

Sporda ruhları terbiye etmenin önemli olduğunu ifade eden Şirin, şöyle konuştu:

"Arkadaşlar, gördüğüm kadarıyla ruhlarını terbiye etmişler. Bütünüyle disipline olmuş. Sporda en önemli şeylerden biri ruhu disipline etmek. Yoksa her yarışmanın her müsabakanın bir birincisi olur. Alkolden, sigaradan, kötü alışkanlıklardan uzaklaştıysanız, buralara gelip ruhunuzu terbiye için çalıştıysanız siz zaten şampiyonsunuz. Gençlerimize başarılar diliyorum."

Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Levent Bayraktar ise spor tesislerinin eksikliğinin yaşandığı yıllarda spora başladıklarını belirtti.

İlçeye son 7 yılda bir çok spor tesisinin kazandırıldığına dikkati çeken Bayraktar, bunun sporcular için büyük bir avantaj olduğunu ve bunu iyi değerlendirmeleri gerektiğini kaydetti.

Konuşmaların ardından sporcular kuşak yükseltmek için mücadele etti.


  ETİKETLER:

  Van

  ,

  Erciş

  ,

  spor

  ,

  ilçe

  ,

  yaşar