Eczacılık Günü

Eczacılık Günü
Eczacılık Günü
- Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde etkinlik düzenlendi

VAN (AA) - 14 Mayıs Eczacılık Günü, Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde (YYÜ) düzenlenen etkinlikle kutlandı.

Eczacılık Günü nedeniyle YYÜ Cengiz Andiç Kültür Merkezi'nde, Eczacılık Fakültesi ile Van Eczacılar Odası program düzenledi.

 Etkinlik, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

Açılış konuşmasını yapan YYÜ Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal, Eczacılık Fakültesi'nin kısa sürede teşkilatlanıp öğrenci almaya başladığını belirterek, Türkiye 'deki diğer örneklere bakıldığında kısa sürede öğrenci almalarının büyük bir başarı olduğunu ifade etti.

Battal, şöyle konuştu:

"Tabi ki bazı eksikliklerimiz var. Ama bunları olanca hızıyla çözmeye çalışıyoruz. Her geçen gün kadromuz daha da genişliyor. Bundan sonra da yönetim olarak vereceğimiz destekle, gerek alt yapı gerekse de akademik kadro anlamında tüm eksiklerimizi tamamlayacağız. Eczacılık fakültesinin öneminin farkındayız. Zira burada yetiştireceğimiz öğrenciler sağlık hizmetlerinin önemli ayaklarından biri olan eczacı olarak ülkemize hizmet edecekler. Verdikleri bu önemli hizmet dolayısıyla tüm sağlık çalışanlarına ve özellikle eczacılarımıza çok teşekkür ediyorum. Tekrar Eczacılık Gününüzü kutluyorum."

Bir gün sürecek etkinlikte ilk sunumu, "Eczacılık Tarihi" başlığıyla Türk Eczacılık Tarihi Araştırmalarıyla tanınan Mert Sandalcı yaptı.

Açılışa, Eczacılık Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Orhan Yılmaz, Genel Sekreteri Doç. Dr. Yusuf Uzun, Van Eczacılar Odası Başkanı Naman Mızrak, eczacı, akademisyen ve öğrenciler katıldı.