Edremit Belediyesi'nden proje yazma eğitimi

Edremit Belediyesi'nden proje yazma eğitimi
Edremit Belediyesi'nden proje yazma eğitimi
VAN (AA) - Edremit Belediyesi, Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) işbirliğiyle "Proje Yazma Eğitimi" programı başlattı.Edremit Belediyesi konferans...

VAN (AA) - Edremit Belediyesi, Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) işbirliğiyle "Proje Yazma Eğitimi" programı başlattı.

Edremit Belediyesi konferans salonunda, "Proje Yazma Eğitimi" adı altında DAKA işbirliğiyle yapılan eğitimde belediye personeline proje hazırlamak ve yazmak noktasında bilgilendirmelerde bulunularak uygulamalı proje hazırlama eğitimi veren eğitmen Muhammed İsmail Dinçer, belediyeler açısından bu ve benzeri eğitimlerin seminerlerin çok faydalı olduğunu, tüm kurum kuruluşlarda olduğu gibi yerel yönetimler noktasında belediyelerde proje hazırlama ve yazmanın belediyelerin hizmet üretmesi açısından hayati önemde olduğunu söyledi.

Edremit Belediyesi öncülüğünde DAKA tarafından finanse edilen bir programın, çevre belediyelerin de katılımıyla gerçekleşen eğitimin 31 Temmuz tarihine kadar süreceğini belirten Dinçer, "Eğitimin amaçlarından biri belediyeler arasında iletişimi arttırmak ve belediyelerin ortak girişimlerle projeler üretmesini sağlamak. Temennimiz, bu eğitimin Edremit ilçesi başta olmak üzere tüm belediyelerin kalkınmasına olanak sağlamasıdır" dedi.

Ayrıca eğitimde, kurum ve kuruluşların hibe verme şartları, belediyelerin nasıl projeler hazırlaması gerektiği, hangi kurumların belediyelere hibe desteği verdiği, proje hazırlanırken nelere dikkat edilmesi gerektiği gibi bilgiler de veriliyor.

Edremit Belediyesi ile çevre belediye çalışanlarının da katıldığı proje eğitim programı, 5 gün sürecek.