Edremit Belediyesinin 2014 yılı faaliyetleri

Edremit Belediyesinin 2014 yılı faaliyetleri
Edremit Belediyesinin 2014 yılı faaliyetleri
VAN (AA) - Edremit Belediyesi, 2014 yılında yaptığı faaliyetleri kamuoyu ile paylaştı.Edremit Belediyesi Toplantı Salonunda çalışmalar hakkında...

VAN (AA) - Edremit Belediyesi, 2014 yılında yaptığı faaliyetleri kamuoyu ile paylaştı.

Edremit Belediyesi Toplantı Salonunda çalışmalar hakkında bilgiler aktaran Edremit Belediyesi Başkan Vekili Abdulkerim Sayan, 2014 seçimlerinden sonra büyükşehir yasasının gelmesi ile ilçe sınırlarının genişlediğini nüfus ve mahalle sayılarının arttığını söyledi.

Daha önce 13 bin nüfus olan ilçenin 10 kat artarak 120 bin nüfusluk bir ilçe olduğunu belirten Sayan, şöyle konuştu:

"Belki kısa bir dönemde az bir çalışma yaptık ama halkımıza layık olmaya çalıştık. Kobani'de bir savaş var. Oradaki insanlarımıza yardım etmek amacıyla destek olmaya çalıştık. Tabi ki bu yaptıklarımız bir mazeret değil. Birçok mahallemizin alt yapısında, yolunda, sosyal ve kültürel alanlar da sıkıntılar var. Bunları kısa bir sürede çözmek zor olur ama bu sıkıntılar belediyenin görevleridir, bunları yapmak zorundayız. Ama biz bunları halkla birlikte ortak karar alarak, onlara danışarak yapacağız ve bunları hayata geçireceğiz. Bu çalışmaları da eşit ve şeffaf bir şekilde yapacağız." 

Van büyükşehir olmadan önce 13 bin civarında olan nüfusa hizmet eden belediye gelirinde, nüfusunun 10 kat artmasına rağmen büyük bir değişiklik olmadığını ifade eden Sayan, 2015 için çalışmalara başladıklarını söyledi.

İlçede öncelikli iş yeri hayata geçireceklerini ifade eden Sayan, bu çalışmaları yaparken gelen geliri de mahallelere eşit şekilde dağıtacaklarını dile getirdi.

Sayan, "10 ayda İller Bankasından 12 milyon 137 bin lira gelir geldi. Öz gelirlerimiz ve emlak gelirlerimiz ise 3 milyon 50 bin lira oldu. Toplamda 15 milyon 134 bin lira gelirimiz oldu. Giderimiz ise 12 milyon 662 bin liradır. Yeni araçlar alındı ve araç parkları yapıldı. Kasamızda da 2 milyon liralık gelirimiz duruyor. Bu parayı da yine aynı şekilde belediyemizin ihtiyaçları doğrultusunda kullanacağız. Sizinle bu ilçeyi kalkındıracağız, geliştireceğiz" diye konuştu.

Konuşmanın ardından belediye çalışmaları sinevizyonla sunuldu.