Edremit Belediyesinin yol yapım çalışmaları

Edremit Belediyesinin yol yapım çalışmaları
Edremit Belediyesinin yol yapım çalışmaları
VAN (AA) - Edremit Belediyesinin başlattığı yol yapım çalışmaları devam ediyor.Edremit Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, ilçe genelinde...

VAN (AA) - Edremit Belediyesinin başlattığı yol yapım çalışmaları devam ediyor.

Edremit Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, ilçe genelinde başlatılan yol, su, kanalizasyon, drenaj hatları, istinat duvarları yapımı, kalkerleme ve mıcırlama çalışmalarının devam ettiği bildirildi.

Ekiplerin, Süphan, Şabaniye, Eminpaşa mahallerinde başlatılan yol yapım çalışmaları kapsamında bir çok yerde yeni yollar açtığı kaydedilen açıklamada, dar sokaklarda da genişletme ve asfaltlama çalışmasının yapıldığı belirtildi.

Süphan Mahallesi'nde "bataklık alan" şeklindeki yerlerde, zemin etüt çalışması yapıldığı bildirilen açıklamada, şunlara yer verildi:

"Ardından sağlamlaştırılan yola 11 ton sıcak beton asfalt dökümü yapıldı. Ayrıca Süphan ve Şabaniye mahalleleri arasında bulunan kanal üstü alanda zemin etüdü yapılan yollarda, mıcırlama işlemi yapıldı. Eminpaşa Mahallesi'nde yol kenarlarına su giderleri için de drenaj hattı kapsamında borular döşendi. Şabaniye Mahallesi'nde yeni yollar açıldı ve istinat duvarları örüldü."

Çalışmaların yürütüldüğü alanlarda mahalle sakinleri, belediyenin yaptığı çalışmalardan duydukları memnuniyeti dile getirdi.


  ETİKETLER:

  Van

  ,

  ilçe

  ,

  sıcak