Edremit'te "kadın sağlığı" eğitimi

Edremit'te "kadın sağlığı" eğitimi
Edremit'te "kadın sağlığı" eğitimi
VAN (AA) - Edremit Belediyesi ve Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Sağlık Meclisi iş birliğiyle Edremit'e bağlı mahallelerde "kadın...

VAN (AA) - Edremit Belediyesi ve Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Sağlık Meclisi birliğiyle Edremit'e bağlı mahallelerde " kadın sağlığı" eğitimleri başlattı.

Edremit ilçe sınırlarında kalan bütün mahallelerde yaşayan kadınlara yönelik başlatılan eğitimin ilki Şehit Fırat Mahallesi'nde düzenlendi.

Eğitim çalışması öncesi kısa bir açıklama yapan Edremit Belediyesi Başkanı Sevil Rojbin Çetin, amaçlarının kadın sağlına dair yaşanan sorunların tüm yönleriyle hastanelerin inisiyatifine bırakmadan, sağlık konusunda da halkın taleplerine cevap olabilmek olduğunu söyledi.

DTK Sağlık Meclisiyle ortaklaşa düzenledikleri eğitim seminerlerini her mahallede düzenleyerek tüm kadınlara ulaşmayı hedeflediklerini aktaran Çetin, kadınlara ilişkin her türlü eğitimin çalışmanın içinde olacaklarını ifade etti.

Ardından DTK Sağlık Meclisi üyesi Ruken Ormanlı, Fatoş Aslan ve Figen Çolakoğlu kadın sağlığı, gebelik öncesi ve sonrası rahatsızlıklar, emzirme, bel fıtığı rahatsızlıkları, göğüs kanseri benzeri hastalıkların önlenmesi ve tedaviye ilişkin bilgiler verdi.

Eğitime katılan kadınlara, kadın sağlık malzemeleri dağıtıldı.