Ege Üniversitesindeki gerginlik

Ege Üniversitesindeki gerginlik
Ege Üniversitesindeki gerginlik
- Üniversite öğrencisi Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nu öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan Nurullah Semo'nun babası Halit Semo, olaydan büyük üzüntü duyduğunu belirterek, bu tür kavgaların son bulmasını istedi

VAN (AA) - Ege Üniversitesinde (EÜ) karşıt görüşlü öğrenciler arasında çıkan kavgada Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nu öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan Nurullah Semo'nun babası Halit Semo, " MHP 'li, CHP 'li, HDP'li, AK Parti 'li, Türk ya da Kürt, kim olursa olsun hepimiz kardeşiz. Biz böyle kavgaların olmasını istemiyoruz" dedi.

EÜ'de karşıt görüşlü öğrenciler arasında çıkan ve Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nun ölümüyle sonuçlanan kavganın ardından tutuklanan Nurullah Semo'nun, Van'ın Çatak ilçesinde yaşayan babası Halit Semo, olaydan duyduğu üzüntüyü dile getirdi.

Semo, 14 çocuğu olduğunu ve kavgada hayatını kaybeden Çakıroğlu'nun da çocuklarında hiçbir farkı olmadığını bildirerek, İzmir'de üniversite okuyan oğlunun kavgaya karıştığı haberini televizyondan öğrendiğini söyledi.

Haberi görünce oğlunun arkadaşlarını aradığını anlatan Semo, "Bana oğlumun karıştığı kavgada ağır yaralandığını ve hastaneye kaldırıldığını söylediler. Ben de duyunca çok şaşırdım. Kesinlikle bu tür olayların olmasını istemiyorum" diye konuştu.

Oğlunun, kavga sırasında birini öldürdüğüne inanamadığını anlatan Semo, şöyle devam etti:

"Ben oğlumu okuması için İzmir'e gönderdim. Yaşanan olaya çok üzüldüm. MHP'li, CHP'li, HDP'li,  AK Parti 'li, Türk ya da Kürt, kim olursa olsun hepimiz kardeşiz. Biz ülkemizde barış, kardeşlik istiyoruz. Okullarda kavganın, kinin, nefretin olmasını istemiyoruz. Ölen de benim oğlum gibidir. Allah ona rahmet eylesin, ailesine sabır versin."

Semo, bu tür kavgaların son bulması temennisinde bulunarak, birlik ve beraberlik içinde yaşamak istediklerini sözlerine ekledi.