Eğitim-Bir-Sen basınla buluştu

Eğitim-Bir-Sen basınla buluştu
Eğitim-Bir-Sen basınla buluştu
- Eğitim-Bir-Sen Van 1 Nolu Şubesi görev değişikliğinin ardından basın mensuplarıyla bir araya geldi

VAN (AA) - Eğitim-Bir-Sen Van Şube Başkanı Osman Ayşin, kentteki ulusal ve yerel basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Olağanüstü Genel Kurul'da başkan seçilen Ayşin, yönetim kuruluyla beraber, kentteki basın mensuplarıyla kahvaltı programında bir araya geldi.

Ayşin, yaptığı konuşmada, 76 milyonun kardeşliğini hedeflediklerini belirterek vitrin sendikacılığı yapmadıklarını söyledi.

Eğitim-Bir-Sen'in faaliyetlerini anlatan Ayşin, "Sendika olarak Çözüm Sürecinde elimizi taşın altına koyduk. Bozulan Çözüm Süreci için direnmeye devam edeceğiz. Bunları çocuklarımıza olan borcumuzdan, ülkeye olan sevdamızdan, sevdamıza ömür verenlere olan saygımızdan dolayı yapıyoruz. İsteriz ki eski Türkiye eskide kalsın, yeni Türkiye'nin resmi ortaya çıksın" diye konuştu.

Van'ın sürekli göç alıp veren bir il olduğunu ve bunun da eğitim kalitesini olumsuz etkilediğinini belirten Ayşin, "Öğretmen sirkülasyonu da eğitim kalitemizi düşebilmektedir. Sendika olarak bunun önüne geçebilmek adına atanan öğretmenlerimizin burada en az 3, en fazla 5 yıl kalabilmeleri için bir çalışmamız olacak. Öğretmenlerimizin burada en az 3 yıl kalabilmeleri için hükümete de önerimiz olacak" ifadelerini kullandı.