Engelli çocuğa kaymakam sahip çıktı

Engelli çocuğa kaymakam sahip çıktı
Engelli çocuğa kaymakam sahip çıktı
VAN (AA) - Başkale'de 12 yıldır yatalak olan engelli Pelin Demirhan'a Kaymakam Murat Böyükköse, yardım elini uzattı.Tepebaşı Mahalles'inde ikamet...

VAN (AA) - Başkale'de 12 yıldır yatalak olan engelli Pelin Demirhan'a Kaymakam Murat Böyükköse, yardım elini uzattı.

Tepebaşı Mahalles'inde ikamet eden Demirhan ailesinin 12 yıl önce dünyaya gelen kızları Pelin'in, doğuştan bedensel engelli olması aileye büyük zorluklar yaşattı.

Baba Tahir Demirhan, işsiz olması nedeniyle kızının tedavisini karşılayamadığı için Kaymakamlığa başvurdu. Bunun üzerine Kaymakam Büyükköse, engelli kıza ve maddi zorluklar içerisinde bulunan ailesine yardımlarda bulundu.

Pelin'in tedavisi için gerekli maddi yardımların yapıldığını belirten Büyükköse, yine tedavisi için kızın gerekli yerlere gönderileceğini söyledi.

Doğuştan yatalak kızına ve ailesine sahip çıktığı için Kaymakam Büyükköse'ye teşekkür eden baba Demirhan, "Kızımın tedavisi için yardımlarda bulundukları için teşekkür ediyorum. Yüzde 90 özür raporu olan kızım, oturamayan, yatamayan tam engelli kızıma devlet bütün desteğini veriyor fakat, dişleri ağrıyor ve büyük acılar çekiyor. Ben de vicdan azabı çekiyorum. Kızımın tam teşekküllü bir hastanede tedavi olması gerekiyor. Hayırseverlerden bu anlamda yardım bekliyoruz" dedi.


  ETİKETLER:

  Van

  ,

  Kaymakam

  ,

  engelli