Engelli gencin alıkoyduğu çocuklar kurtarıldı

Engelli gencin alıkoyduğu çocuklar kurtarıldı
Engelli gencin alıkoyduğu çocuklar kurtarıldı
- Van'ın Başkale ilçesinde üç kardeşi ve bir yeğenini alıkoyan ruh sağlığı bozuk genç, jandarmanın uzun uğraşı sonrası eyleminden vazgeçirildi

VAN (AA) - Başkale ilçesinde ruh sağlığı bozuk olduğu belirtilen Cengiz F. tarafından alıkonulan 4 çocuk , jandarmanın uzun uğraşı sonrası kurtarıldı.

Alınan bilgiye göre, Başkale ilçesine bağlı Kızılca Mahallesi'nde yaşanan ve ruh sağlığı bozuk olduğu öğrenilen Cengiz F. (28), annesi Sariye F'yi evden çıkardıktan sonra üç kardeşi ve bir yeğenini rehin aldı.

Kendisine müdahale etmeye çalışanlara engel olan Cengiz F, eve yaklaşanlara da elindeki dirgenle saldırdı.

Annesinin konuyu Kaymakam Murat Büyükköse'ye bildirmesi üzerine olay yerine jandarma ve 112 Acil Servis ekibi gönderildi. Eve kimsenin yaklaşmasına izin vermeyen genci, İlçe Jandarma Komutanlığında görevli astsubay Mehmet Tokoğlu yaklaşık 2 saat boyunca ikna etmeye çalıştı.

Cengiz F'nin bir anlık dalgınlığından yararlanan astsubay Tokoğlu, Cengiz F'nin elindeki dirgeni alarak genci etkisiz hale getirdi. Evde uzun süre mahsur kalan çocuklar da kurtarıldı.

Ambulansta yapılan ilk müdahale sonrası Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılan Cengiz F'nin, tedavisine hastanede devam edileceği öğrenildi.

Mahalle halkından Mehmet Tahir Dolaşmaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Cengiz F'nin zaman zaman okula, evlere ve vatandaşlara saldırdığını, bu nedenle de mahalle halkının korkudan çocuklarını dışarı çıkaramadığını söyledi.

Mahalledeki birçok yapıya zarar veren gencin akli dengesinin bozuk olduğu için tedavi gördüğünü belirten Dolaşmaz, "Her tarafa zarar verdiği için annesi mecburen başka bir köye gitti. Bu çocukları cezaevine bırakır gibi cezalandırmış, okula göndermiyordu. Çok şükür ki kimseye bir şey olmadan etkisiz hale getirildi" dedi.


  ETİKETLER:

  Van

  ,

  Kaymakam

  ,

  Çocuk

  ,

  ilçe

  ,

  ruh

  ,

  jandarma

  ,

  eğitim

  ,

  zaman

  ,

  müdahale