Engelliler Haftası

Engelliler Haftası
Engelliler Haftası
VAN (AA) - Erciş Belediye Başkanı Vekili  Abdurrahman  Çağan ve meclis üyeleri, Engelliler Haftası dolayısıyla, ilçedeki rehabilitasyon merkezleri...

VAN (AA) - Erciş Belediye  Başkanı Vekili  Abdurrahman  Çağan ve meclis üyeleri, Engelliler Haftası dolayısıyla, ilçedeki rehabilitasyon merkezleri ile Bedensel Engelliler Derneğini ziyaret etti.

Ziyarette konuşan Çağan, engellileri toplumdan izole eden ve dışlayan anlayışla mücadele edilmesi gerektiğini belirtti.

Belediye olarak bu konuda üzerlerine düşen görevi yerine getireceklerini ifade eden Çağan, şöyle konuştu:

"Engelli olmak elbette doğaldır. Ancak asıl mesele toplum ve kurumlar olarak, bunları günlük yaşamda engel görmememizdir. Bu yıl yapımını tamamlayacağımız projelerin çoğu engellilerimize göre tasarlanmıştır. Bu günden sonra da sosyal belediyecilik anlayışımızın bir gereği olarak, sosyal kurum ve kuruluşlarla daha çok dayanışma içinde olacağız."

Mavi Umut Rehabilitasyon Merkezi Yöneticisi Serkan Bilici ise Erciş'te 2 bine yakın engellinin bulunduğunu kaydederek, engellilerin yeterince sahiplenilmediğini dile getirdi.

2011 yılında yaşanan depremin izlerini hala görebildiklerini belirten Bilici, depremin uzun vadede bıraktığı psikolojik ve fizyolojik tahribatları gidermeye çalıştıklarını ifade etti.

Daha sonra engellilere gül dağıtan Çağan, dayanışma mesajı verdi.


  ETİKETLER:

  Van

  ,

  Erciş

  ,

  Mavi

  ,

  Belediye

  ,

  toplum

  ,

  sosyal

  ,

  kurum

  ,

  engelli