Engelliler, "hemsball" oynayarak eğlendi

Engelliler, "hemsball" oynayarak eğlendi
Engelliler, "hemsball" oynayarak eğlendi
- TEGV Feyyaz Tokar Eğitim Parkı'na konuk olan engelli öğrenciler, vakıftaki çocuklarla atölyede resim yapıp, hemsball oynayarak eğlenceli bir gün geçirdi - Eğitim Parkı Müdürü Bayram: "Toplumsal duyarlılığı arttırmak ve farkındalık oluşturmak amacıyla bu çalışmayı yürüttük"

VAN (AA) - 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) Feyyaz Tokar Eğitim Parkı'na konuk olan engelli öğrenciler, parktaki çocuklarla resimler yapıp, hemsball oynayarak keyifli bir gün geçirdi.

Etkinlikleri kapsamında Konya Beyhekim Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi öğrencileri, ilk olarak resim atölyesinde, gönüllü eğitmenler eşliğinde boyama çalışmaları yaptı.

Ardından etkinlik salonuna geçen öğrenciler, buradaki çocuklarla hemsball oynadı.

Parktaki çocuklarla eğlenceli bir gün geçiren engelli öğrenciler, diğer birimlerde yapılan etkinliklere de katıldıktan sonra okullarına geri döndü.

TEGV Feyyaz Tokar Eğitim Parkı Müdürü Rezzan Bayram, yaptığı açıklamada, engelli öğrencilerle bir araya gelmek istediklerini, bu nedenle de gönüllü eğitmenler desteğiyle program düzenlediklerini söyledi.

Öğrencileri ağırlamaktan mutlu olduklarını anlatan Bayram, "Çocuklarımızı bilinçlendirmek, herkesin bir gün engelli olabileceği ihtimalini anlatmak ve engelliler konusunda duyarlılık oluşturmak amacıyla bu çalışmayı yaptık. Engelliler okulundan çocuklarımızı misafir ettik. Onların hoş vakit geçirmesini sağlamak, toplumsal duyarlığı artırmak ve farkındalık oluşturmak için bu çalışmayı yürüttük" diye konuştu. 

TEGV gönüllüsü ve aynı zamanda Hemsball Antrenörü Burak ise düzenledikleri programda, hemsballı engelli çocuklara da tanıtmak istediklerini ifade etti.

Etkinliğe, Vali Yardımcısı Önder Can, İl Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin, Edremit İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürü Nazife Çakmakçı, TEGV gönüllüleri ve öğrenciler katıldı.