Erciş Belediye Spor Kulübü şampiyonluğu hedefliyor

Erciş Belediye Spor Kulübü şampiyonluğu hedefliyor
Erciş Belediye Spor Kulübü şampiyonluğu hedefliyor
VAN (AA) - Erciş Belediye Spor Kulübü, Bölgesel Amatör Ligine (BAL) yükselmeyi hedefliyor.Erciş Belediye Spor Kulübü Teknik Sorumlusu Şener Dayı,...

VAN (AA) - Erciş Belediye Spor Kulübü, Bölgesel Amatör Ligine (BAL) yükselmeyi hedefliyor.

Erciş Belediye Spor Kulübü Teknik Sorumlusu Şener Dayı, ilçede özellikle futbola büyük ilgi duyulduğunu söyledi.

Bu ilginin plaj futbol takımlarının ikinciliği elde etmesinin ardından daha da arttığını ifade eden Dayı, "Oyuncularımızla daha çok çalışarak, bu ilginin profesyonel katılıma dönüşmesini ve futbolun süreklileşmesini istiyoruz. Belediye yönetiminin ve halkın verdiği desteklerle iyi bir motivasyona sahibiz. Şampiyonluğu hedefliyoruz" dedi.

Erciş Belediyesi Spor Müdürü Murat Şebap ise ligde lider olduklarını ve en son İpekyolu Belediye Spor'u 3-0 yendiklerini anımsattı.

Kısıtlı imkanlara rağmen başarılı olmaya çalıştıklarını bildiren Şebap, şöyle konuştu:

"Sadece futbolda değil, bünyemizdeki voleybol, masa tenisi ve atletizm takımlarını da güçlendirip bölgeye açılmak istiyoruz. Erciş'in sesini sporla duyurmak için birçok alanda başarı elde etmek istiyoruz. Belediye yönetimi ve halk büyük destek veriyor. Bu yüzden bizim için başarı kaçınılmazdır. Özellikle gençlerimizi spora kazandırmak için, önümüzdeki yıl mart ayında semt sahaları projesiyle, mahallelerde ve köylerde pilot bölgeler oluşturacağız. Buralara futbol ve basketbol tesisi kuracağız. Böylelikle ilçede artış gösteren madde bağımlılığının da önüne geçmeyi hedefliyoruz."


  ETİKETLER:

  Futbol

  ,

  Basketbol

  ,

  Van

  ,

  Erciş

  ,

  spor

  ,

  Belediye

  ,

  Voleybol