Erciş Belediyesi 2014 yılı değerlendirme toplantısı

Erciş Belediyesi 2014 yılı değerlendirme toplantısı
Erciş Belediyesi 2014 yılı değerlendirme toplantısı
MUŞ (AA) - Erciş Belediyesinde, 2014 yılı değerlendirme toplantısı yapıldı.Belediye Başkanı Diba Keskin başkanlığında, Belediye Evlendirme...

MUŞ (AA) - Erciş Belediyesinde, 2014 yılı değerlendirme toplantısı yapıldı.

Belediye Başkanı Diba Keskin başkanlığında, Belediye Evlendirme Dairesi'nde gerçekleşen toplantıya, HDP Van Milletvekili Kemal Aktaş, Van Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Erciş Şube Müdürü Osman Nuri Noyan ve Van Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Erciş Müdürlüğü'nden Botan Karaagar, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. 

Keskin, yaptığı sunumda, belediye bünyesindeki müdürlüklerin yıllık faaliyet raporlarını yazılı ve sözlü olarak açıkladı.

Belediyenin yıllık mali raporunu açıklayan Keskin, görevi devraldıklarında belediyenin 282 trilyona yakın borcunun olduğunu, göreve geldikten sonra bu borcu ödemeye çalıştıklarını ifade etti.

Büyükşehir Yasası'yla Erciş'e bağlanan 130 köye de hizmet götürmeye çalıştıklarını söyleyen Keskin, yaptıkları her şeye halkı ortak edeceklerini ve her zaman halka hesap vermeye devam edeceklerini kaydetti.

Belediye Başkan Yardımcısı Abdurrahman Çağan ise günümüzde eksik bir belediyecilik anlayışının hakim olduğunu belirterek, belediyeciliğin sadece teknik hizmetlerden ibaret olmadığını dile getirdi.

Çağan, "Belediyecilik aynı zamanda yönetilen şehirde bireysel ve toplumsal hakların geliştirilmesi, ekolojinin korunması veya huzurunun sağlanması gibi yükümlülükleri de beraber taşıyor. Biz de bu anlayışla halkımızla beraber kendimizi ve kentimizi yönetmeye devam edeceğiz" diye konuştu.