Erciş Belediyesi atıl durumdaki araçlarını onarıyor

Erciş Belediyesi atıl durumdaki araçlarını onarıyor
Erciş Belediyesi atıl durumdaki araçlarını onarıyor
VAN (AA) - Erciş Belediyesi, garaj alanına kurduğu atölyeyle atıl durumdaki araçları onararak belediye hizmetine sunuyor.Bu kapsamda, daha önce atıl...

VAN (AA) - Erciş Belediyesi, garaj alanına kurduğu atölyeyle atıl durumdaki araçları onararak belediye hizmetine sunuyor.

Bu kapsamda, daha önce atıl durumda olan 8 kamyon, 2 yolcu otobüsü ve 1 yol süpürme aracı tamir edilerek hizmete hazır hale getirildi.

Çalışmalar hakkında bilgi veren Makine Mühendisi Miktat Karaca, belediyeye devreden borçlar ve hizmet alanı genişleyen belediyenin, araç sayısı yetersizliği sorunlarını gidermek adına böyle bir çalışma modeli geliştirdiklerini kaydetti.

Karaca, "Bize devredilen araçların kullanılamaz durumda olması ve eski yönetiminin kullanılabilir birçok aracı hurdalığa atmasına karşısında böyle bir model geliştirdik. Bütün araçların tamir ve bakımını kendimiz yaptık. Belediye kasasına 40 milyar aylık kazanç sağlıyoruz. Böyle yaparak dışarıya olan bağımlılığımızı azaltmaya çalışıyoruz. Kendi özgül koşullarımızı yaratarak her anlamda kendi kendimize yetebilmeliyiz" diye konuştu.


  ETİKETLER:

  Van

  ,

  Erciş

  ,

  Belediye

  ,

  Garaj

  ,

  hizmet