Erciş Belediyesi "engelli meclisi" kuracak

Erciş Belediyesi "engelli meclisi" kuracak
Erciş Belediyesi "engelli meclisi" kuracak
VAN (AA) - Erciş Belediyesi, engellilerin toplumsal yaşama katılımını ve temsiliyet düzeyini artırmak için belediye bünyesinde "engelli meclisi"...

VAN (AA) - Erciş Belediyesi, engellilerin toplumsal yaşama katılımını ve temsiliyet düzeyini artırmak için belediye bünyesinde "engelli meclisi" kurma kararı aldı.

Kadın Politikaları Müdürlüğü ve Kadın Komisyonu tarafından başlatılan çalışma çerçevesinde, ilçede faaliyet yürüten rehabilitasyon merkezlerini ziyaret eden belediye çalışanları, kurulacak meclisin içerik ve kapsamını anlattı.

İlçede faaliyet gösteren Özel Altınkalpler, Özel Erciş, Mavi Umut ve Akşafak Eğitim ve Rehabilitasyon merkezlerini kapsayan ziyaretlerde konuşan Erciş Belediyesi Kadın Politikaları Müdürlüğü sorumlularından Ayşe Çiftçi, engellilerin ilçede yönetime katılımını sağlamak istediklerini söyledi.

Çiftçi, "Uzun zamandır belediye bünyesinde engelliler meclisi kurmaya dönük bir planımız vardı. Engellilerin gittiği kurumları ve ailelerini ziyaret ettik" dedi.

Belediyenin meclis kurma talebini olumlu karşıladıklarını söyleyen rehabilitasyon merkezi yöneticileri ise belediyenin daha önce de engellilere yönelik ziyaret ve çalışmalarının olduğunu, engellilere gösterilen bu hassas yaklaşımların devam etmesini dilediklerini dile getirdi.

Yetkililer, kurum olarak bu anlamda belediye yönetimine her türlü destekte bulunmaya hazır olduklarını da kaydetti.


  ETİKETLER:

  Van

  ,

  Erciş

  ,

  Mavi

  ,

  Belediye

  ,

  Kadın

  ,

  eğitim

  ,

  kurum

  ,

  engelli