Erciş Belediyesi, kadın meclisi kurdu

Erciş Belediyesi, kadın meclisi kurdu
Erciş Belediyesi, kadın meclisi kurdu
VAN (AA) - Erciş Belediyesi, ilçedeki kadın sorunlarının iletilmesi ve kadın temsiliyetinin sağlaması amacıyla "kadın meclisi" oluşturdu.Erciş...

VAN (AA) - Erciş Belediyesi, ilçedeki kadın sorunlarının iletilmesi ve kadın temsiliyetinin sağlaması amacıyla "kadın meclisi" oluşturdu.

Erciş Belediyesi Evlendirme Dairesi'nde düzenlenen toplantıyla meclis kuruluşunu duyuran Erciş Belediyesi Kadın Politikaları Birimi çalışanı Gizem Gül, meclisin, kadınların sorunları ve geleceğinin tartışacağı, kararların alınacağı bir yer olacağını söyledi.

Gül, "Aralarında kadın çalışanların olduğu 7 kişilik meclis ile hem kadına dönük politikalar üretilecek hem de kadının kendi kimliğiyle çalışmasının zeminini oluşacak. Kadın meclisi, kadın dernekleri, mahalle meclisleri ve kadın kurumları ile ortaklaşa çalışacak. Yapılan çalışmaları ve sorunları konuşmak için de meclis ayda bir toplanacak" diye konuştu.

Toplantının ardından ikisi sözcü olmak üzere 7 kişilik bir meclis yürütme kurulu oluşturuldu. 

Toplantıya, Erciş Belediye Başkanı Diba Keskin, belediye kadın politikaları birimi, kadın çalışanlar ve kadın encümen üyeleri katıldı.


  ETİKETLER:

  Van

  ,

  Erciş

  ,

  Belediye

  ,

  Kadın

  ,

  Sözcü