Erciş Belediyesi kışa hazır

Erciş Belediyesi kışa hazır
Erciş Belediyesi kışa hazır
VAN (AA) - Erciş Belediyesi yürüttüğü çalışmalarla kış hazırlıklarını tamamladı.Büyükşehir Yasası ile hizmet alanına 130 köy eklenen Erciş...

VAN (AA) - Erciş Belediyesi yürüttüğü çalışmalarla kış hazırlıklarını tamamladı.

Büyükşehir Yasası ile hizmet alanına 130 köy eklenen Erciş Belediyesi, çetin kış koşullarına kar şı hazırlıklarını bitirdi.

Buzlanmalara karşı belediyede 300 ton tuz depolanırken, çift vardiya sistemiyle oluşturulan 120 kişilik ekip de 24 araçla karla mücadelede hizmet verecek.

Erciş Belediyesi garaj sorumlusu Mehmet Dayan, yürüttükleri hummalı çalışmaların ardından karla mücadele ekiplerinin ve araç parkının kar mesaisine hazır olduğunu söyledi.

Van Büyükşehir Belediyesi ekipleriyle koordineli hareket ederek, yağan karı hızlı şekilde temizlemeye çalışacaklarını bildiren Dayan, karla mücadelenin etkin bir şekilde yürütülmesi için, vatandaşın kendilerine yardımcı olmasını ve asılsız ihbarlarda bulunmamasını istedi.

Van Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü Erciş Bölge Amiri Osman Noyan ise Erciş'in geniş bir coğrafyaya sahip olduğunu ve buna göre hazırlık yaptıklarını dile getirdi.


  ETİKETLER:

  Van

  ,

  Erciş

  ,

  Garaj

  ,

  Köy

  ,

  kış

  ,

  Büyükşehir

  ,

  kar

  ,

  hizmet

  ,

  Karşı