Erciş İçme Suyu Projesi

Erciş İçme Suyu Projesi
Erciş İçme Suyu Projesi
VAN (AA) - Avrupa Birliği ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından ortaklaşa finanse edilerek hazırlanan Erciş İçme Suyu Projesi ile ilçenin su...

VAN (AA) -  Avrupa Birliği ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından ortaklaşa finanse edilerek hazırlanan Erciş İçme Suyu Projesi ile ilçenin su problemi çözülecek.

Projeyle ilçede 10 bin aboneye temiz içme suyu verileceği belirtildi. İlçenin içme suyu, alt yapı ve arıtma sorununu, 50 yıla kadar çözecek projede, uygulama sürecinin bitmesi durumunda 3 terfi merkezi, 5 depo yapım ve onarımı, 293 kilometre farklı çaplarda içme suyu hattının çekilmesi gibi hizmetler de karşılayacak.

İki yıl sonunda bitirilmesi hedeflenen proje  kapsamında Yeni Otogar ve Salihiye Mahallesi Kanalboyu mevkilerinde yaklaşık 3 kilometre farklı ebatta içme suyu hattı çekilirken değişik yerlerde bulunan su depolarının onarıldığı aktarıldı.

Proje dahilinde Tekevler Mahallesi'nde bulunan 20 dönümlük arazi üzerine kurulu arıtma tesisin yapımının ise eş zamanlı olarak devam ettiği bildirildi.