Erciş TOKİ konutlarının "dayanıksız" olduğu iddiası

Erciş TOKİ konutlarının "dayanıksız" olduğu iddiası
Erciş TOKİ konutlarının "dayanıksız" olduğu iddiası
VAN (AA) - Depremin ardından Erciş ilçesinde, Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından yaptırılan konutlarda ikamet eden vatandaş evinin "dayanıksız"...

VAN (AA) - Depremin ardından Erciş ilçesinde, Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından yaptırılan konutlarda ikamet eden vatandaş evinin "dayanıksız" olduğunu iddia etti.

Van'da 2011 yılında meydana gelen depremde evi hasar gördükten sonra, TOKİ'nin 9. Etap konutlarına yerleşen Sevgi Taşdelen, yaptığı açıklamada, 2 çocuğuyla birlikte büyük bir sevinçle taşındığı yeni evinde, sıva ve boyaların kısa sürede dökülmeye başladığını ve tavanın da su akıttığını belirtti.

 Yeni eve kavuşma sevincinin işkenceye dönüştüğünü dile getiren Taşdelen, deprem sonrası 86 bin lira borçlandırılarak ev sahibi olduğunu anımsattı.

Bölgede yaşanan kış şartlarına dayanmayan evin dökülmeye başladığını ifade eden Taşdelen, şöyle konuştu:

"Yaşadığım mağduriyeti site yöneticilerine ve yüklenici müteahhit firma yetkililerine anlattım. Firma yetkilileri evi teslim ettikten sonra doğacak sorunlardan sorumlu olmadıklarını bize söyledi. Şimdi muhatap bulamıyorum. 3 ay önce taşındığım evden eşyalarımı çıkarmak zorunda kaldım. Depremde büyük acılar yaşadık. Evin halini görüyorsunuz. Tavandan sular akıyor. Dolaplar, kapılar çürümeye başladı. Bu evleri sağlam diye aldık. Çocuğumuzun rızkından keserek bu evlerin aidatlarını ödeyeceğiz. Bu evlerde, bu şekilde yaşamayı hak etmiyoruz. Bir an önce mağduriyetimin giderilmesini istiyorum."


  ETİKETLER:

  Deprem

  ,

  Van

  ,

  Erciş

  ,

  Konut

  ,

  İddia

  ,

  lira

  ,

  kış

  ,

  site

  ,

  firma