Erciş'te "afet konutu borçlandırma işlemi" çağrısı

Erciş'te "afet konutu borçlandırma işlemi" çağrısı
Erciş'te "afet konutu borçlandırma işlemi" çağrısı
VAN (AA) - Erciş İlçe Kaymakamlığı, afet konutu borçlandırma işlemlerini yaptırmayanlar için çağrı yayımladı.Kaymakamlık, AFAD İl Müdürlüğü...

VAN (AA) - Erciş İlçe Kaymakamlığı, afet konutu borçlandırma işlemlerini yaptırmayanlar için çağrı yayımladı.

Kaymakamlık, AFAD İl Müdürlüğü tarafından afet konutları borçlandırma sözleşmesi imzalamayan afetzedeler için düzenlenen duyuruyu yayımladı.

Duyuruda, 23 Ekim ve 9 Kasım 2011 tarihlerindeki deprem afetlerinin ardından, 7269 sayılı kanun kapsamında hak sahipliği kabul edilen afetzede vatandaşlara, afet konutu verildiği hatırlatıldı.

Afet konutlarını teslim alma işlemlerinin tamamlandığı, ancak Van Valiliği ile TOKİ Başkanlığı koordinasyonunda yapılan incelemeler sonucunda, afet konutunu teslim alan vatandaşların bir kısmının borçlandırma tarihi içerisinde ilgili banka şubesine giderek sözleşme imzalamadıklarının tespit edildiği aktarılan duyuruda, borçlandırma işlemleri için ilgili banka şubesine başvuruda bulunmayan vatandaşların konut haklarının iptal edilmemesi için sözleşme ve borçlandırma işlemlerine son kez 17 Mart-24 Nisan 2015 tarihleri arasında tekrar başlatılacağına dikkat çekildi.

Duyuruda, "Bu süreden sonra uzatma yapılmayacaktır. Belirtilen tarih aralığında sözleşme imzalamayan ve borçlandırma işlemlerini gerçekleştirmeyenlerin konut hakları iptal edilecektir. Konutu iptal edilenlerden, konutu işgal ettiği süre içerisinde adlarına tahakkuk edecek her türlü giderlerin tahsili için yasal işlem başlatılacaktır. Vatandaşlarımızın mağdur duruma düşmemeleri için belirtilen tarihler arasında Ziraat Bankası Erciş Şubesi'ne başvurarak borçlandırma işlemlerine başlamaları gerekmektedir. İlgili vatandaşlarımıza önemle duyurulur" ifadelerine yer verildi.