Erciş'te "Emek ve Alın Teri" sergisi

Erciş'te "Emek ve Alın Teri" sergisi
Erciş'te "Emek ve Alın Teri" sergisi
VAN (AA) - Erciş Sezai Karakoç Ortaokulu tarafından, değerler eğitimi kapsamında, "Emek ve Alın Teri" konulu fotoğraf sergisi açıldı. Okulun Sergi...

VAN (AA) - Erciş Sezai Karakoç Ortaokulu tarafından, değerler eğitimi kapsamında, "Emek ve Alın Teri" konulu fotoğraf sergisi açıldı. 

Okulun Sergi Salonunda düzenlenen sergiye İlçe Kaymakamı Mehmet Şirin Yaşar, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Ahmet Talay, Yusuf Taşlı ve Nurullah Çiftçi, okul müdürü Yüksel Zorlu, okul idarecileri ve öğretmenler katıldı.

Sergide konuşan Kaymakamı Yaşar, emeğin aslında hayatın özü olduğunu belirterek, "Günlük işlerimizi yaparken, hayatımızı sürdürürken hep emek harcamaktayız. Emeğimizin oranına göre başarılı olur ve hayatımıza yön veririz. Dolayısıyla emek kutsal bir şeydir. Bu amaçla emeğe büyük saygı duymamız gerekir. Bu amaçla okulumuzda son derece önem arz eden bu konuya yer verilmesi bizleri fazlasıyla mutlu etmiştir" diye konuştu.

Okul Müdürü Yüksel Zorlu ise "Öğrencilerimizi sadece sınavlarda çok fazla doğru soru cevaplayan ya da çok yüksek puan alan olarak değerlendirmek yerine, değerine sahip çıkan, iyi birer insan olarak yetiştirmeliyiz" dedi.  

Program, fotoğraf sergisinin gezilmesiyle sona erdi.