Erciş'te gıda denetimi semineri

Erciş'te gıda denetimi semineri
Erciş'te gıda denetimi semineri
VAN (AA) - Erciş Belediyesi Zabıta Müdürlüğü personeline, gıda denetimi semineri verildi.Van Büyükşehir Belediyesi Gıda Kontrol Şube Müdürü Sakine...

VAN (AA) - Erciş Belediyesi Zabıta Müdürlüğü personeline, gıda denetimi semineri verildi.

Van Büyükşehir Belediyesi Gıda Kontrol Şube Müdürü Sakine Turan tarafından Erciş Belediyesi Evlendirme Dairesi'nde verilen seminerde konuşan Erciş Belediyesi Başkan  Yardımcısı Abdurrahman Çağan, şehrin düzenini korumaya devam edeceklerini ifade ederek toplumsal düzenin kurallarla inşa edileceğini belirtti.

Kuralları geçerli kılmak adına her zaman zabıtanın yanında yer alacaklarını aktaran Çağan, daha sonra zabıta personelinin sorun ve taleplerini dinledi.

Van Büyükşehir Belediyesi Gıda Kontrol Şube Müdürü Sakine Turan ise zabıta ekiplerini gıda denetimleri konusunda bilgilendirdi.

Turan, düzenli bir denetimin yapılabilmesi için zabıta ekiplerin teknik eleman eşliğinde denetimlerde bulunması gerektiğini belirterek, ''Gıda kalite standartları, iş yerlerinde hijyen ve inceleme kuralları konularında zabıta memurları ile gıda mühendisleri ortak hareket etmeli. Düzenli ve verimli bir denetim ancak böylece mümkün olur" ifadelerini kullandı.