Erciş'te halk ekmeği uygulaması

Erciş'te halk ekmeği uygulaması
Erciş'te halk ekmeği uygulaması
VAN (AA) - Erciş Belediyesi, ilçede halk ekmeği uygulamasını genişletti.İlçede dört ayrı mahalleye kurduğu halk ekmeği satış büfeleri ve modern halk...

VAN (AA) - Erciş Belediyesi, ilçede halk ekmeği uygulamasını genişletti.

İlçede dört ayrı mahalleye kurduğu halk ekmeği satış büfeleri ve modern halk fırınıyla ilçede ilk defa halk ekmeği uygulamasına geçen belediye, uygulamayı genişleterek ilçenin tamamına yaymaya çalışıyor.

Belediye, Yukarı TOKİ, Aşağı TOKİ, Çelebibağı ve Yeşilova mahallelerinde kurduğu satış büfeleri ile faaliyete geçirdiği uygulamaya ek olarak Zilan, Vanyolu gibi bölgelerde yeni satış yerleri kurarak ve günlük 4 bin adet olan ekmek üretim miktarını da 8 bine çıkardı.

Kadınların her aşamasında yer aldığı uygulamaya dair konuşan Belediye Meclis Üyesi Elvan Çetin, uygulamayı halkçı belediyecilik yaklaşımıyla gerçekleştirdiklerini söyledi.

Çetin, "Halk ekmeği hizmetiyle hem halkçı belediyecilik anlayışımızı hayata geçirmek hem de uygulamayı kadınlara devrederek, kadınların hapsoldukları evlerinden çıkıp toplumsal alana çıkmalarını sağlamaktı. Kadının her işi yapabildiğini göstermek anlamında bunu başardık" diye konuştu.

Ekmeğin 50 kuruştan satıldığını belirten Çetin, üretilen ekmeğin hijyen ve kalitesine dikkat ettiklerini sözlerine ekledi.