Erciş'te küçükbaş hayvan işletmeleri güncellendi

Erciş'te küçükbaş hayvan işletmeleri güncellendi
Erciş'te küçükbaş hayvan işletmeleri güncellendi
VAN (AA) - Erciş İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, küçükbaş hayvan işletmelerinde güncellemelerini tamamladı.Müdürlükten yapılan açıklamada,...

VAN (AA) - Erciş İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, küçükbaş hayvan işletmelerinde güncellemelerini tamamladı.

Müdürlükten yapılan açıklamada, Erciş'te 2 bin 294 işletmede 172 bin 156 küçükbaş hayvanın güncellemesinin yapıldığı faaliyetlerde, ziyaret edilen işletmelerde görülen aksaklık ve yanlış uygulamalarla ilgili işletme sahiplerine teknik bilgiler verildi.

İşletme ziyaretlerinde 51 bin 500 küçükbaş hayvana küpeleme işlemi yapılırken, küpeleme ve güncelleme işlemleriyle 2014 yılı anaç koyun, keçi desteklemesinde, 159 bin 749 küçükbaş hayvanı olan 2 bin 63 çiftçi, destek aldı.

İlçede 2015 yılında da hayvan sağlığı personellerinin saha çalışmalarına hız vererek büyükbaş hayvanlara da gerekli özeni göstereceği belirtilirken, 15 Mart'ta büyükbaş hayvanlara şap aşısı yapılacağı bildirildi.

Bu kapsamda yaklaşık 30 bin büyükbaş hayvanın aşılanmasının hedeflendiği aktarılırken, İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Cihat Çağrı, ilçede yüksek oranda küçük ve büyükbaş hayvan potansiyelinin olduğunu, bu hayvan varlığının çiftçilere ciddi oranda gelir sağladığı belirtildi.


  ETİKETLER:

  Van

  ,

  Erciş

  ,

  Tarım

  ,

  ilçe

  ,

  gıda

  ,

  keçi

  ,

  2015