Erciş'te proje tanıtım toplantısı

Erciş'te proje tanıtım toplantısı
Erciş'te proje tanıtım toplantısı
VAN (AA) - Erciş Fen Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanan Teknokent Projesi'nin tanıtım toplantısı düzenlendi.Okulun Toplantı...

VAN (AA) - Erciş Fen Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanan Teknokent Projesi'nin tanıtım toplantısı düzenlendi.

Okulun Toplantı Salonunda düzenlenen toplantıda öğrenciler, Fizik Öğretmeni Ahmet Alparslan Kadıoğlu rehberliğinde aldıkları yazılım ve elektronik eğitimiyle yaptıkları otomasyon ve robot projelerini tanıttı.

Programda konuşan Erciş Fen Lisesi Müdürü Bülent Işık, öğretmen ve öğrencilerin yürüttüğü çalışmaların meyvesini vermeye başladığını, bunun da kendilerini mutlu ettiğini söyledi.

Fizik Öğretmeni Ahmet Alparslan Kadıoğlu ise gelişmiş devletlerin hayata geçirdikleri ileri teknoloji ürünleriyle yarışır hale geldiğini anımsatarak, bu yarışın içinde olabilmek için ileri teknolojiyle ilgili çalışmalara önem verilmesi gerektiğini vurguladı. 

Programa İlçe Kaymakamı Mehmet Şirin Yaşar, 108. Topçu Alay Komutan Vekili Albay Erkan Kavak, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Yüce, kurum amirleri ve öğretmenler katıldı.