Erciş'te su arıtma tesisi yeniden düzenleniyor

Erciş'te su arıtma tesisi yeniden düzenleniyor
Erciş'te su arıtma tesisi yeniden düzenleniyor
VAN (AA) - Van Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (VASKİ) Genel Müdürlüğü, İller Bankası'ndan aldığı krediyle finanse ettiği çalışmayla...

VAN (AA) - Van Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (VASKİ) Genel Müdürlüğü, İller Bankası'ndan aldığı krediyle finanse ettiği çalışmayla Erciş terfi merkezini yeniden düzenliyor.

TOKİ'nin 2011 yılında yapımına başladığı ve Erciş Belediyesine devrettiği atık su arıtma tesisi, taahhüt edilen maddelerin yerine getirilmemesinden kaynaklı uzun süre işlevselliğini kaybetmişti.

Bunun üzerine harekete geçen VASKİ Genel Müdürlüğü, İller Bankasından aldığı kredi ile terfi merkezini yeniden düzenlemeye başladı.

Erciş sahilinde bulunan tesislerde saptanan eksikliklerin giderilmesi ile Erciş merkez ve bağlı mahallelerden gelen atık suların artıma işleminin karşılanması planlanıyor.

Terfi merkezini ziyaret eden Erciş Belediye Başkanı Diba Keskin, aralık ayında bitirilmesi planlanan çalışmanın daha erken tamamlanmasını isteyerek, atık suların göle ve doğaya zarar verdiğini anımsattı.

Hiç kimsenin doğaya zarar vermek gibi bir lüksünün olmadığını dile getiren Keskin, Erciş Belediyesi olarak çevrenin ve doğanın zarar görmemesi için ellerinden gelen her şeyi yapacaklarını söyledi.

Çalışanlarla bir süre sohbet eden Keskin, daha sonra tesisten ayrıldı.