Erciş'te toplu taşıma hizmetleri

Erciş'te toplu taşıma hizmetleri
Erciş'te toplu taşıma hizmetleri
VAN (AA) - Van Büyükşehir Belediyesi Ulaştırma Koordinasyon Daire Başkanlığı (UKOME), Erciş'te toplu taşıma güzergahlarında değişiklik yapacak. İlçe...

VAN (AA) - Van Büyükşehir Belediyesi Ulaştırma Koordinasyon Daire Başkanlığı (UKOME), Erciş'te toplu taşıma güzergahlarında değişiklik yapacak. 

İlçe merkezinde kullanılan güzergahları inceleyen UKOME Daire Başkanlığı yetkilileri ile Erciş Belediye Başkanı Diba Keskin, Başkan Yardımcısı Abdurrahman Çağan, belirlenecek yeni güzergahlar hatlarını görüştü.

Örene Mahallesi'nde yaşanan ulaşım sorunu için yeni alternatif yollar belirleyen UKOME yetkilileri, Yeşilova Mahallesi'nde ise toplu taşıma araçlarının giremediği sokakları genişletme kararı aldı. 

Ziyaretlerde UKOME yetkilileri ve mahalle sakinleriyle görüşen Başkan Keskin, güzergahların vatandaşların talebi üzerine ve yaşanan ulaşım sorununu gidermek amacıyla değiştirildiğini söyledi.

Yol açma ve genişletme çalışmalarında vatandaşların uğrayacağı zararın da belediye tarafından karşılanacağını vurgulayan Keskin, ilçedeki ulaşım sorununu gidermek için çaba gösterdiklerini söyledi.