Erciş'te toplu taşıma sevinci

Erciş'te toplu taşıma sevinci
Erciş'te toplu taşıma sevinci
VAN (AA) - Van Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından, toplu taşıma hizmetlerinde kullanılmak üzere alınan 32 otobüsten 5'i Erciş ilçesine...

VAN (AA) - Van Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından, toplu taşıma hizmetlerinde kullanılmak üzere alınan 32 otobüsten 5'i Erciş ilçesine gönderildi. 

Engelli vatandaşların kullanımına uygun, son teknolojiyle donatılmış otobüsler, düzenlenen törenle vatandaşlara tanıtıldı.

Depremlerin ardından evi yıkılan vatandaşlar için yaptırılan TOKİ konutlarının bulunduğu bölgede yaşanan ulaşım sıkıntısının giderilmesi amacıyla alınan yeni otobüslerin haziran ayına kadar bilet sistemiyle çalışacağı bildirildi. 

Otobüslerin tanıtım töreninde konuşan Erciş Belediye Başkanı Diba Keskin, ilçede uzun zamandır ulaşım konusunda sıkıntıların yaşandığını belirterek, vatandaşların en çok şikayet ettiği sorunların başında ulaşımın geldiğini söyledi. 

Büyük fedakarlıklarla yürütülen çalışma sonucu otobüslerin ilçeye kazandırıldığını ifade eden Keskin, "Burada özellikle şoförlere bir şey söylemek istiyorum. Birinci önceliğimiz halka saygıdır. Yaşlılara, çocuklu kadınlara öncelik tanımalıyız. Güzel bir üslupla vatandaşlarımıza hizmet etmeliyiz. Bu otobüsler belediyenin değil, sizlerin malıdır. Kendi araçlarınıza sahip çıktığınız gibi bu otobüslere sahip çıkmalısınız" dedi. 

Van Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Daire Başkanı Öner Yiğit ise otobüslerin ilçedeki ulaşım sıkıntısını gidereceğine inandığını bildirerek, hayırlı olmasını diledi.