Erciş'te yol yapım çalışmaları

Erciş'te yol yapım çalışmaları
Erciş'te yol yapım çalışmaları
VAN (AA) - Van Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım ve Onarım Daire Başkanlığı ekipleri, Erciş ilçesinde bağlı yayla ve mezralarda 42 kilometrelik yol...

VAN (AA) - Van Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım ve Onarım Daire Başkanlığı ekipleri, Erciş ilçesinde bağlı yayla ve mezralarda 42 kilometrelik yol yaptı.

Van Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım ve Onarım Daire Başkanlığı Erciş Şubesi, ilçede asfaltın yanı sıra yayla ve mezralarda yol yapım çalışmalarını sürdürüyor.

Erciş Belediyesi'nin de yer yer ekipman ve araç desteği sunduğu çalışmalarda, ihalesi yapılan 42 kilometrelik yolun yapımı tamamlanarak, hizmete sunuldu.

Bahar aylarından bu yana yolu olmayan yaylalarda yeni yollar açan ekipler, Taşkapı mahallesi ile Mescitli, Kevşen ve Gergili yaylalarının bağlantı yollarında genişletme, reglaj ve dolgu çalışmasını tamamladı.

Meydan Boğazı ve yaylalara olan bağlantılarındaki 6 kilometrelik yol da tamamlayan ekipler, heyelan riski bulunan yerlere menfez ve demir borular döşedi, Gümüşoluk, Doluca ve İkizçallı mahallelerinde de köprü yaptı.