Erciş'teki merkezler yeniden hizmete açılacak

Erciş'teki merkezler yeniden hizmete açılacak
Erciş'teki merkezler yeniden hizmete açılacak
VAN (AA) - Erciş ilçesinde geçtiğimiz aylarda kapatılan Salihiye Kadın Toplum Merkezi ile Kadın ve Çocuk Misafirhanesi, yeniden hizmete...

VAN (AA) - Erciş ilçesinde geçtiğimiz aylarda kapatılan Salihiye Kadın Toplum Merkezi ile Kadın ve Çocuk Misafirhanesi, yeniden hizmete açılacak.

Merkezlerde incelemelerde bulunan Erciş Kaymakamı Mehmet Şirin Yaşar, bu merkezlerin en kısa sürede yeniden hizmete açılacağını belirtti.

Kaymakamlık bünyesinde kadınlara yönelik hizmet veren 5 merkezin bulunduğunu ifade eden Yaşar, şöyle konuştu:

"İlçemizde sadece kadınlara hizmet veren merkezlerin bulunması son derece önem taşıyor. Kadınlara bu merkezlerde okuma-yazma ve dikiş-nakış gibi kurslar veriliyor. Kız öğrencilere de sınavlara hazırlık kursları veriliyor. Ayrıca şehir merkezindeki kadın ve çocuk misafirhanesi, özellikle şehre uzak yerleşim yerlerinden gelen kadınlara, önemli hizmetler sunuyor. Uzak mahallelerden gelerek hastane ya da diğer kurumlarda işlerini bitirip, akşam evine dönecek kadınları bu merkezimizde misafir ediyoruz. Tamamen ücretsiz olarak hizmet veren merkezlerimizi, kadınlar gönül rahatlığıyla kullanabilirler."