Erciş'teki su sorununu bitirecek proje

VAN (AA) - Erciş'te Avrupa Birliği, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından ortaklaşa finanse edilen ve Van Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki VASKİ...

VAN (AA) - Erciş'te Avrupa Birliği , Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından ortaklaşa finanse edilen ve Van Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki VASKİ tarafından yapılacak olan su arıtma tesisi, ilçedeki su sorununu bitirecek.

İlçede yaşanan su sorununun giderilmesi amacıyla belediye sosyal tesislerinde düzenlenen proje tanıtım toplantısına Avrupa Birliği ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yetkilileri, müşavir firma temsilcileri, Van Büyükşehir Belediyesi VASKİ Proje Geliştirme Daire Başkanı Orhan Şenkaya ile Erciş Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Seyat katıldı.

Öncelikli olarak tesisin inşaatının yapılacağı alanı gezen heyet ardından kentin mevcut sorunu olan su sıkıntısının bir an önce çözüme ulaştırılması planını tartıştı.

Giderlerin yüzde 85'inin Avrupa Birliği fonlarından karşılanacağı proje sayesinde, içme suyunun mahallelere ve kentin en uzak noktalarına kadar ulaştırılması için oldukça detaylı bir çalışmanın yapılacağı belirtildi.