Erciş'ten Suriye'ye yardım

VAN (AA) - Erciş Belediyesi ve DBP İlçe Örgütü tarafından başlatılan kampanya ile toplanan yardımlar, Suriyelilere ulaştırılmak üzere Şanlıurfa'nın...

VAN (AA) - Erciş Belediyesi ve DBP İlçe Örgütü tarafından başlatılan kampanya ile toplanan yardımlar, Suriyelilere ulaştırılmak üzere Şanlıurfa'nın Suruç ilçesine gönderildi.

Erciş Belediyesi ve DBP İlçe Örgütü tarafından başlatılan, sivil toplum kuruluşlarının da destek verdiği yardım kampanyası kapsamında toplanan gıda, giyim ve temizlik malzemeleri Zilan Caddesi üzerinde kamyona yüklendi.

Erciş Belediyesi Eş Başkanları Diba Keskin ve Abdurrahman Çağan, belediye encümenleri, DBP İlçe Örgütü ile partililer tarafından yükleme tamamlanırken, Eş Başkan Çağan, kampanyanın Van Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde başlatıldığını hatırlattı.

Çağan, "Yardım kampanyası ile ilk yardım malzemelerimizi mağdur kardeşlerimize gönderiyoruz. Ben inanıyorum ki Erciş, üç, dört yardım kamyonu daha çıkaracak. Herkese teşekkürlerimi sunuyorum" dedi.

DBP İlçe Örgütü Eş Başkanı Ahmet Akmaz ise Ercişlilerin yardım seferberliğine gönülden katıldığını ve yardım köprüsü kurduğunu ifade etti.